Content marketing a pozycjonowanie stron www

Posted on

Pozycjonowanie stron www to proces, na który składa się wiele elementów. Dziś jedną z najskuteczniejszych metod pozycjonowania stron internetowych jest content marketing, czyli marketing treści. Co ważne, stosowanie content marketingu wpływa nie tylko na podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwarki, ale jest to również skuteczna metoda promocji w sieci w ogólne. Warto zatem wiedzieć, dlaczego warto stosować marketing treści i jaki ma on wpływ na pozycjonowanie.

Czym jest content marketing?

Celem content marketingu jest tworzenie wartościowych i unikalnych treści oraz ich publikacja w sieci. Dobrym przykładem mogą być tu choćby ciekawe artykuły, które zainteresują grupę docelową. Jak wspomniano, content marketing wpływa nie tylko na pozycjonowanie stron www. To również skuteczny sposób na budowanie rozpoznawalności i świadomości marki oraz pozycji eksperta w danej branży. Co jednak ważne, treści tworzone w ramach content marketingu nie mają charakteru czysto reklamowego. Stąd m.in. duża skuteczność tej formy promocji. Najważniejszym zadaniem jest tu przekazanie użytkownikom, grupie docelowej, wartościowych dla nich treści. Oczywiście content marketing to nie tylko artykuły. Mogą być to również filmy video, grafiki, prezentacje, raporty czy case study. Konkretna forma treści zawsze musi być dopasowana do konkretnej grupy docelowej.

Jaki jest wpływ content marketingu na pozycjonowanie stron www?

W dzisiejszych czasach content marketing to jedna z najskuteczniejszych metod pozycjonowania stron internetowych. Wynika to głównie z tego, że dziś algorytm wyszukiwarki najbardziej docenia unikalne i wartościowe treści tworzone dla użytkowników. Dodatkowo strategia content marketingu zapewnia naturalne linkowanie. Użytkownicy bowiem zawsze sami między sobą wymieniają się ciekawymi i wartościowymi treściami. Jest to zatem dobry sposób na pozyskanie wielu linków przychodzących.

Jak budować strategię content marketingową?

Wiedzieć trzeba, że budowanie skutecznej strategii content marketingowej nie jest proste. Pod uwagę wziąć należy wiele szczegółowych kwestii jak choćby cel kampanii, grupę docelową, tworzenie treści, kanały dystrybucji i sposoby mierzenia efektów. Dobrym rozwiązaniem może być zatem zlecenie przeprowadzenia kampanii content marketingowej specjalizującej się w tym zakresie agencji SEO.