Czym jest pozycjonowanie stron?

Posted on

Po co stosuje się pozycjonowanie stron?

Załóżmy, że znajdujesz się w takiej sytuacji: mieszkasz w nowym mieście, gdzie nie znasz jeszcze praktycznie nikogo. Nie wiesz, na jakiej ulicy znajduje się dany sklep, punkt z jakimiś usługami czy klub. Pewnego dnia postanawiasz iść do fryzjera, ale nie wiesz, gdzie takiego znaleźć ani który w promieniu kilku km jest najlepszy. Wpisujesz w wyszukiwarkę frazę, na przykład „fryzjer w Łodzi”. Tutaj dzieje się magia! Kilka pierwszych wyników to najpopularniejsze salony fryzjerskie w Twojej okolicy, a znalazły się na pierwszych miejscach w wyszukiwarce właśnie za sprawą pozycjonowania.

Jak działa pozycjonowanie stron?

Pewnie zastanawiasz się, czemu najpopularniejsze strony, firmy czy prodykty zawsze pojawiają się na górze strony, po wpisaniu frazy, która się z nimi wiąże. Wszystko dzieje się za sprawą SEO, czyli Search Engine Optimization. Jest to zespół działań, które podejmuje odpowiednia osoba, nazywana SEO-copywriterem lub specjalistą ds. SEO. Taka osoba zajmuje się profesjonalnym pozycjonowaniem stron, które ma na celu „wypromowanie” strony w wynikach wyszukiwania. Pozycjoner podejmuje szereg odpowiednich działań, na których celu stoi umieszczenie strony na samej górze wyników wyszukiwania.

Na czym polega praca pozycjonera?


Pozycjoner to osoba, której zadaniem jest takie napisanie strony, aby ta była jak najbardziej atrakcyjna dla algorytmów wyszukiwarek. Aby podołać temu zadaniu, pracownik agencji SEO zajmujący się pozycjonowaniem stron musi ciągle aktualizować swoją wiedzę – zasady panujące wśród algorytmów ciągle się zmieniają, dlatego warto być cały czas na bieżąco. Znajomość podstaw działania internetu to najważniejsza kwestia w pracy osoby zajmującej się pozycjonowaniem. W pakiecie zabiegów, jakie może zafundować Twojej stronie copywriter nie leży jedynie pisanie tekstu na niej się znajdująego – to także zmiany wizualne, układ strony, zdjęcia znajdujące się na niej czy treść adresu URL.

Strona internetowa to dzisiaj podstawa marketingu internetowego – zadbaj o pozycjonowanie stron, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki dla swojej działalności (więcej: https://seodot.com.pl/).